| Costel9695 a întrebat:

Vreau să-mi construiesc o încăpere pentru a-mi pune o masă de biliard şi o masă de tenis de masă şi având un PFA pentru a taxa oamenii care vor să joace.Pentru încăperea respectivă am nevoie de un proiect de construcţie autorizat/plătit? În sensul că la o casă când ţi-o construieşti plăteşti un asemenea proiect care ajunge undeva la 10.000-20.000 de lei.Acelaşi lucru se aplică şi aici?

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Nu e destul PFA. Trebuie indeplinite multe alte conditii, gandeste-te ca o sa iti vina pe cap toate inspectiile, pompieri etc. Iti trebuie avize de functionare de la toti.

| Costel9695 explică (pentru antimulte):

Cam la ce preţ s-ar ajunge toate avizele?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa o ridici legal normal ca ai nevoie de plan si autorizație

| Costel9695 explică (pentru suntserios):

Cam la ce preţi s-ar ajunge?