| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un card de student si am de ales intre BRD (cardul ISIC) si Banca Transilvania. Care dintre cele 2 este cea mai ok si care are comisioanele bune?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

BT.

| Wr3nch a răspuns:

BT e destul de OK, nu ai comisione, online banking inclus, etc. ISIC e misto doar daca calatoresti in afara tarii ca sa poti profita de reduceri.

| Yurisa a răspuns:

Am pus si eu aceeasi intrebare acum cateva luni, te poti uita la ea daca doresti. Eu intr-un final am ales Banca Transilvania.

| JulesDC a răspuns:

Eu mi-am facut de curand Revolut si primesti 50 lei cadou cand iti-l faci cardul. O sa iti las link mai jos. Pur si simplu il faci pe internet si el iti vine acasa. este chiar foarte bun, nu exista comisioane timp de 5 ani, internet banking gratuit, poti plati cu cardul in afara tarii pentru ca transforma banii in valuta folosita in tara respectiva, poti transfera bani pe orice card de la orice banca. Poti sa il inchizi dupa ce scoti banii de pe card.
https://revolut.com/referral/iuliaa549! G10D21
Dintre bt si brd, eu am ales brd, nu au comisioane au internet banking gratuit, dar mie mi-e valabil doar 3 ani?