| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un card la Transilvania si am nevoie si de Internet Banking pentru a avea acces la Extrase de cont de acasa.
Problema este ca nu stiu cand trebuie sa solicit acest lucru.CAnd ma duc prima data sa completez formularul pentru card sau cand imi vene cardul fizic? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cand completezi pentru card, EVIDENT
ai nevoie de 3 servicii
1. cont bancar... CARDUL NU MERGE FARA
2. card pus pe acel cont bancar
3. serviciu in plus este internet banking
practic cand te duci pentru un card o sa deschida primele doua si daca ceri explicit si pe al 3lea
insa trebuie cerut separat pentru ca internet banking nu are o legatura directa cu, cardul, poti sa ai una fara alta, binemercic

| ziftode a răspuns (pentru darrio2007):

Insa, am uitat sa scriu, atunci e cel mai bine sa ceri, pentru ca e mai putina baie de cap, altfel, poti sa adaugi internet banking orcand, dar o sa trebuiasca sa impingi acte din nou si nu are rost!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti oricand dar e bine sa o faci atunci cand soliciti un card la acea banca.

| Violleta2022 a răspuns:

Din momentul in care esti in banca si soliciti deschiderea unui contul bancar, poti solicita atat card bancar, cat si accesul la Internet banking.
Nu are nici o treaba eliberarea cardului bancar (fizic) cu procesul de internet banking.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti oricand sa soliciti

| sierra1 a răspuns:

Adresează-te băncii, te lămuresc ei. Costa 1 leu/luna
Alegere bună, comision 0 pentru:
transferurile in valuta catre beneficiari care au conturi la noi
transferuri intre conturile proprii deschise la banca noastra sub acelasi cod de client
schimburi valutare
plati de utilitati, daca furnizorii au cont colector la noi
incarcarea cartelelor telefonice

| GeorgeGabriel20001 explică:

Am inteles asta, dar vreau sa stiu cand trebuie sa intreb de acest lucru cand completez fisa pentru emiterea cardului sau dupa ce imi vine cardul?