| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut, vreau sa stiu daca as putea sa ma angajez undeva la 17 ani in curand imi iau si diploma de 10 clase(dupa ce dau sn-urile)... vreau sa ma angajez deoarece am vorbit cu bunicu si el o sa imi faca rate la mediagalaxy(daca aveam 18 ani imi faceam singur) si eu voi plati rata lunara(acum lucrez pentru sezon dar dupaia vreau alt loc de munca)

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Angajare part-time ar fi posibil ca promoter, chelner etc, dar cu norma întreaga nu te primește nimeni daca nu ai 18 ani si o calificare specializata in domeniul respectiv. Aniway, succes! happy

| justanotheruser99 a răspuns:

**anywaywinking

| Valentinaldoilea a răspuns:

Se poate sa te angajezi. Numai sa gasesti un loc de munca la pregatirea ta.