| Popa_Razvan_1995 a întrebat:

Salut, vreau sa trimit niște bani prin western union și nu știu cum sa fac. Merge la orice magazin de colt care au și care is pașii de a trimite? Mersi

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, Western Union functioneaza la orice oficiu din lume.
Trebuie sa pui banii si sa trimiti persoanei caruia i-ai depus banii: suma exacta si codul primit de la western union.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Vezi cui ii trimiti banii, tu fiind minor din cate imi dau seama, sa nu fie o teapa la mijloc!

| Violleta2022 a răspuns:

Eu totusi ti-as recoamnda sa pui banii direct in contul bancar al acelei persoane, ca Western Union are comsioane foarte mari, de procesare, pe care le platesti tu, iar la banca nu platesti nimic nici tu si nici el, primind exact suma trimisa de tine.
Eu am platit $35 indiferent de suma trimisa.

| Cornel1333 a răspuns:

Salut!
Nu orice,, magazin de colt'' are punct de lucru Western Union dar poti cauta o agentie Western Union cat mai aproape de tine si acolo te prezinti cu actul de identitate, numele persoanei catre care vrei sa faci transferul, suma pe care vrei sa o trimiti si bineinteles comisionul de transfer.
Succes!

| ParkjiminBTS a răspuns:

Da