| Andri123 a întrebat:

Vreau sa trimit un colet in Arges, unde urmează să primesc 100 de lei.Cum procedez? Am ales sa il expediez prin Posta si banii tot prin posta sa ii primesc. Cum completez pe colet adresele?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poti completa pe aceeasi parte -intai expeditorul si apoi destinatarul. La posta vei spune ca este un colet cu plata ramburs si te vor invata cum sa completezi acel cupon. Daca este fragil, trebuie sa specifici acest lucru: si verbal si scris pe colet cu litere mari, si pe cupon.

| Antonio_Marius_1986 a răspuns:

Grija mare cui trimiti acel colet, sa ai grija sa fie de incredere si sa ridice coletul, ori altfel platesti tot matale si rambursul.