| vld321 a întrebat:

Salut, vreau sa trimit un plic/colet cu ramburs la Fan Courier cu un ceas de mana de maxim 100g (nu l-am cantarit) si habar nu am ce trebuie sa fac.
Nu stiu cum sa-l impachetez sau daca o sa-l impacheteze cei de la fan courier, cat e costul transportului unui plic din Targoviste in Bucuresti, cum primesc banii din ramburs?

Răspuns Apreciat de Editori
| hacktek a răspuns:

Pentru a putea trimite prin FanCourier te sfătuiesc să împachetezi bine de tot ceasul, în ceva rezistent la şocuri, într-o cutie cu mult burete, ceva.
Nu contează că nu cântăreşte decât 100 de grame, vei plăti preţul pentru transportul unui kilogram, care este în jur de 20 lei.
Pentru a primi banii ramburs, va trebui să achiţi încă 10 lei, care ţi se vor trage din banii de ramburs.
..Totuşi, dacă vinzi produsul printr-un portal de comerţ online, fii atentă la facilităţile pe care acel portal le acordă. De obicei au tarife preferenţiale pentru curierat. Pe Publi24, spre exemplu, ai un transport gratuit la fiecare lună. Pe Olx, ai tarif preferenţial de 16 lei. Există o rubrică gen "cheamă curier". foloseşte-o!