| Anonim53220 a întrebat:

Vreau sa urmez o facultate de marketing. Imi place ideea de a gasi metode/strategii de a promova si prezenta produse sau servicii. Despre management am auzit ca este cam risipa de bani si timp. Vreau pareri despre facultatea de marketing, mai ales daca ati facut-o. Ma va ajuta mult?

6 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Nu faci asta la marketing. La marketing faci microeconomie, macroeconomie, si matematica din asta economica.
Nu e prea "fun"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Cel mai greu profil economic e contabilitate. Urmat de Finante banci.
Marketingul nu e atat de greu comparativ cu celelalte. Dupa facultate la joburi conteaza cam putin ce profil ai facut. Stiu din surse sigure.

Acu ma gandesc oare de ce am abandonat facultatea? Shit

| Anonim53220 explică (pentru Yurisa):

Da-le naibii de materii, trec eu de ele, practic ce invat si ce o sa fac dupa conteaza.

| Yurisa a răspuns (pentru Anonim53220):

Daca iti place partea asta de promovare si prezentare, iti sugerez sa te duci la publicitate. Am o prietena la UBB si face multe proiecte pe treaba asta

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da nu am zis ca e greu, doar ca nu faci ce te astepti. E mai usor decat contabilitatea si cibernetica, dar nu sunt floricele si inimioare la marketing cum cred multi laughing

| Anonim53220 explică (pentru Yurisa):

Peste tot e greu...acum rabdam si noi