| suraalbastruu a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca elevii care au facut 18 ani mai primesc alocatie si pe perioada vacantei de vara, am auzit ca se suspenda pe acele luni si se plateste in octombrie, asa este? Vreau sa raspunda cine stie exact. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Anca32 a răspuns:

Da o primești pentru ca la fel de bine o primesc și cei care deși au 19 ani sunt în ultimul an de liceu tot au primit alocația

| laeimbrea a răspuns:

După ce ai împlinit 18 ani, faci o cerere la secretariatul școlii si primesti alocația in continuare cât esti elev si in vacanta de vara.
După ce termini liceul, nu mai primesti alocația happy