| Mario871u a întrebat:

Salutare, am 15 ani si sunt pasionat de antreprenoriat. Recent mi-am deschis o afacere online cu stickere si magneti personalizati. In 3-4 luni am reusit sa am un profit in jur de 300€
De o perioada de timp nu prea mai da roade. Imi place mult sa vand, facandu-ma "împlinit". Asa ca as vrea sa imi deschid alta. Ce afacere aş putea infiinta cu un start up de 300€ maxim 450€. Orice idee e bine venita. Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru o afacere "fizica" ai nevoie sa ai 18 ani impliniti si sa ai acte legale de persoana fizica sau companie SRL.

| Mario871u explică (pentru Violleta2022):

Da, stiu asta, dar sunt si unele care nu necesita neaparat srl sau pfa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mario871u):

Care ar fi acelea?
Fiindca legal nu poti afce afaceri decat daca ai o forma legala de activitate, precum pfam srl sau sa (ceea ce nu este cazul la tine).
Tu nici macar nu ai varsta legala sa faci afaceri.
Ceea ce faci acum este bisnitareala, sau afaceri la negru (ilegale).

| RalucaRalu2 a răspuns:

Încearcă tot ceva cu un produs pe care să îl personalizezi tu.

| Mario871u explică (pentru RalucaRalu2):

Da, multumesc pentru raspuns! Dar as vrea sa incerc si ceva fizic, nu online