| dororo a întrebat:

Salutare.
Am 16 ani si as dori sa ma angajez.
De preferat ceva job online.
Stiu engleza si sa umblu la calculatoare.
Ce joburi recomandati?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La 16 ani mă îndoiesc că te ia cineva. doar să știi tu să faci pagini web și etc și să lucrezi pe modul freelancer.

| zilog a răspuns:

Câți bani dorești să câștigi / lună?
Câte ore ești dispsusa să aloci pe zi sigur si garantat zi de zi pentru banii aceștia!?

După ce o să fii dezamăgită și scârbită de faptul că singurele posibilități or să fie să stai pe chat-uri.

Atumci ar exista o idee superbă si diferită: de exemplu să te apuci de făcut pagini web
sa te apuci să iei legătura cu oameni care ii vezi pe olx că adaugă anunturi si sa le propui să le faci un site si publicitate pe interent.
Eu as putea să te ajut cu primii pasi aș putea să te invăț să faci niste-uri si publicitate pe interet.

Eu cred că există o nișă de piață aceea în care vei cere doar 200 lei in total pe un site la cheie
pentru că sunt foarte mulți oameni care ar da 199 lei ca să aibă propriul lor site
propria lor pagină web

mai ales când le explici ca nu trebuie să mai plătescă nimic alt ceva împlus
iar profitul tău ar fi de 120 lei / pagină web

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Nu te lasa de scoala, deoarece nu e deloc bine. Du ce ai inceput pana la final.
Un job la 16 17 ani, găsești doar part time, pe timpul verii pe litoral, ajutor de ospătar, online nu prea merge, doar daca te ocupi cu vânzarea produselor pe Facebook, sau ai alte oportunitati. Mult succes!