| Coverca_Viorel_1995 a întrebat:

Salutare.Am cumparat un bilet online de la wizz air dar n-am completat numele complet.Eu am 3 nume dar pe bilet n-am pus decat 2.Este vreo problema?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La completare trebuie sa scrii EXACT si COMPLET datele de identificare cerute, asa cum ele apar pe cartea ta de identitate / pasaport sau alt act de identitate cu care te vei legitima la imbarcare.

Orice diferenta iti poate crea cel putin neplaceri.

Daca totusi se intampla, ia legatura urgent cu compania de transport, astfel ca problema sa fie rezolvata cu minim 72 ore inaintea imbarcarii!

| Claxon987 a răspuns:

Daca ai pus nume unde trebuie, si ai pus la prenume doar unul din doua, nu e nicio problema. Mai ales pentru destinatiile unde circuli doar cu biletinul sunt permisivi

| davedavedave93 a răspuns:

Când ai cumpărat ți-a cerut doar numele sau și alte date? Bănuiesc că mai multe date personale. Sună la WizzAir și explică situația furnizând alte date sau trimite e-mail legat de problema dumitale iar apoi furnizează, dacă e necesar, o poză/scanare a CI-ului (buletin). Cred că te vor identifica rapid, după CI. Succes!