| IonelManoliu a întrebat:

Salutare!

Am de gand sa-mi lansez un proiect pe YouTube si vreau sa stiu daca e o idee buna sa-mi inregistrez numele brand-ului la registrul comertului, ca sa am drepturile de autor legale pe el. E mai mult pentru satisfacerea ego-ului meu. Se poate intampla ceva rau daca as dori sa fac asta, sau macar, se poate?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Cred ca poti inregistra dar costa banti si nu stii daca ideea ta va prinde.
Ne uitam cum toti cocalarii, pustii si prostutele au zeci de mii de subsciberi si fac si bani din asta unii cu idei de 2 lei, dar au avut si noroc asta este adevarl.
Daca contul tau nu va avea prea multi urmaritori chiar daca ar avea un continut de calitate?
Eu zic porneste usor si vezi ce se intampla, daca i-a amploare te inregistrezi si la OSIM