| Drami a întrebat:

Salutare!

Am o mica intrebare... Vreau sa comand cu cardul un produs vestimentar de pe un site strain(am mai comandat, iar produsul a venit)...Problema este ca banca, la acea tranzactie mi-a blocat cardul pentru tranzactii frauduloase, desi eu le-am explicat ca tranzactia a fost realizata de catre mine, iar site-ul este de incredere.Are cineva vreo solutie? Pot discuta cu cei de la banca la o viitoare comanda? Mentionez ca am primit produsul trecut, cu exactitate si nu am avut absolut nicio problema cu contul, in afara de blocarea bancii.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este o tranzactie suspecta, banca are obligatia de a bloca contul, pana ce itularul contului nu confirma tranzactia.
Ca urmare da, vei putea autoriza la banca si urmatoarea ranzactie, daca vor exista suspiciuni.

(daca cineva reclama orice neregula in legatura cu tranzactie cu un site, atunci acel site va fi inscris automat intr-o baza de date (lista neagra) de suspiciune).

| Drami explică (pentru Bula):

Multumesc mult????

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Informeaza banca, asupra tranzactiei internationale, ca sa stie ca nu este o tranzactie fruduloasa.