| AndreiAndrei56 a întrebat:

Am primit recent o notificare de Paypal pentru a imi confirma identitatea cu un act de identitate/pasaport/permis de conducere. Eu am acumulat o suma mai mare pe cont si doresc sa ii retrag pe card, dar ma gandeam ca in cazul in care imi confirm existenta cu un act de identitate, va trebui sa declar la anaf sursele de venit?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. Atentie la adresa de unde a venit e-mailul! Eu nu-mi aduc aminte sa-mi fi cerut copie dupa Cartea de Identitate!
2. Nu cred ca ANAF-ul are timp sa urmareasca veniturile tale de pe PayPal si nu prea are cum. Singura chestie este sa nu ai sume mari (peste 10.000 de Euro), o data, pentru ca banca unde retragi banii este obligata sa raporteze.

| Ada111 a răspuns:

Buna,DACA ai intrari mari iti cere SA te identifici.Cum ai rezolvat?