| cristi_1959 a întrebat:

Salutare am si eu o intrebare as vrea sa imi cumpar o garsoniera dar nu dispun de toti bani eu lucrez si am salariul de 1100 ron si am vazut pe internet garsoniere la pretul de 5500-7000 euro si as dori sa fac un imprumut in banca si as vrea sa fie creditul in ron nu in euro.Problema pentru mine ar fi ce le zic celor de la banca cand ma vor intreba pentru ce imi trebuie banii as lua credit pe 3 ani la o suma de 22000-25000 ron.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La salariul tau nu poti lua credit in asemenea conditii, deoarece rata de rambursat ar fi cu mult peste 40% din salariu. Aici: http://www.creditenevoipersonale.ro/credite-in-RON-fara-garantii.html gasesti si poti compara creditele de la mai multe banci, la echivalentul a 5. 000 euro(cca 21. 000 lei), pe perioada de 5 ani, ar fi maximul ce ai putea lua. Succes si numai bine!

| rosto a răspuns:

Pai apeleaza la un credit de nevoie personale, unde nu te intreaba absolut nimeni la ce iti trebuie banii happy

| rosto a răspuns:

Aaa, si conditiile astea [e care le vrei tu, nicidecum asa ceva. la salariul tau de 11000 de ron, nu iti da nimeni 200 de milioane sa ii dai inapoi in trei ani, pentru ca asta ar insemna sa dai mai mult de jumatate din salariu pe banca si e ilegal. recomand totusi sa incerci la brd si la transilvania, din cate stiu eu au conditii mai bune.

| madvideo a răspuns:

Nevoi personale, sau programul noa casa...depinde. dar la salariul tau acum in plina criza nu cred ca iti va da cat doresti. eu iti doresc succes