| anonim_4396 a întrebat:

se poate face cumva ca sa nu mai apara datele firmei public? Cum ar fi toate detaliile incepand de la profit pana la rulaj sau ce s-o mai afisa pe google happy. Sau daca se pot ascunde anumite informatii astept un raspuns big grin! Sar'mana

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legea nr. 26/1990 privind registrul comertului:

Art. 4 - (1) Registrul comerţului este public.

Datele sunt publice, nu ai ce sa faci

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai ceva de ascuns?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate ce vrei tu!
Datele financiare trebuiesc facute publice, ca asta-i legea, ca sa vada toata lumea legalitate firmei si situatia ei financiara si reala. De fapt, acest lucrue ste vizibil si public in toate tarile mari ale lumii.
America, Canada si Australia, are aceeasi transparnta public, atat pentru persoane fizice cat si pentru companii.

Din pacate, nimeni nu te poate ajuta cu ascunderea datelor, pentru ca-i caz de puscarie grea, fiind vorba de falsificarea sau ascunderea voita a declaratiilor financiare.

| sierra1 a răspuns:

Spune-ne că nu vrei să ne dai țeapă cu ceva!

| awspam a răspuns:

ANAFUL le publica, doar ei au datele si le pun ei pe internet, unii iau bani frumosi sa faca treaba asta