| Ciornei1234 a întrebat:

As dori, daca ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi, dar cineva experimentat, nu care sa isi dea cu parerea! Vreau sa imi deschid un garaj de polish auto si mai tarziu de foliere auto cu autorizatie RAR. Ce imi trebuie si unde trebuie sa merg pentru inceput sa pot deschide garajul. De ce acte am nevoie si ce tip de institutie va fi. Va multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa infiintezi o societate comerciala cu acest obiect de activitate, cel mai bine SRL sau SRL-D, daca indeplinesti conditiile. Primul pas este sa mergi la Registrul Oficiului Comertului din judetul tau, pentru rezervarea denumirii firmei. Acolo primeste toate informatiile necesare si iti pot face unele acte, printre care si actul constitutiv al societatii.