| Tunoi94 a întrebat:

As vrea sa fac un împrumut de maxim 4000€. Mentionez ca lucrez in învățământ, contract pe un an cu posibilitate de continuitate, unde as putea obține ca am incercat la bt și vor contract nedeterminat? Unde ma îndrumați?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ioneasca are dreptate in ce spune dar daca ar si sti sa scrie, ar fi perfecta. Sa-i spuna cineva ca am zis eu ca "oferii" se scrie "oferi", "atat vreme" se scrie "atata vreme", "contract de munca mai lung" se poate face rost. Il lungesti cat vrei sau il scrii de doua ori dar "pe durata nedeterminata" nu poti face ca asa-i regula in invatamant. "oamenei" n-am vazut pana acum. Ce sa fie? E o specie noua? Sa nu mai vorbesc de inceperea propozitiei cu litera mica. Eu nu-i pot spune ca m-a blocat. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o banca nu-ti poate oferii acest imprumut, atat vreme cat nu poti face dovada unui contract de munca mai lung, ca sa-ti poti platii datoria inapoi.
Din pacate, astea sunt conditiile bancilor.
te poti imprumuta la parinti sau prieteni, ca pana la urma, pentru ce avem parinti si prieteni, nu sa ne ajute la ananghie?
Nu te sfatuiesc sa imprumuti de la camatari, am vazut oamnei schiloditi sau accidente rutiere severe, unde copilul, sotia, parintele, au fost accidentati.

| Iote a răspuns:

Orice Banca cere dovada unui venit sigur pe o perioada cel putin egala cu perioada de rambursare. 4000 € nu ii returnezi intr-un an la salarul tau.
Ori iti faci contract pe perioada nedeterminata, ori gasesti pe cineva din familie dispus sa faca un credit pentru tine.