| alx99799 a întrebat:

Salutare,as vrea sa-mi fac cont bancar la banca Transilvania si am vazut ca-ti poti pune ce imagine vrei tu pe card.Are cineva card cu imagine, sau a platit ceva pentru asta?

Răspuns Câştigător
| REMiXDJ a răspuns:

DA, poti sa iti pui o imagine pe card la banca Transilvania.Deocamdata procesarea online nu merge.Iti recomand sa iti faci acest card: MasterCard Gold Debit = ai maximum de facilitati ai link aici: https://www.bancatransilvania.ro/......it/.Pentru imagine poti proceda asa: daca ai in pc instalat Paint Shop Pro (versiunea 7 sau 8) sau daca ai PhotoShop e ok.Mai intai cauta un card (exemplu - Orange sau alta retea de telefonia cand cumperi un card prepay are dimensiune suportului din plastic pentru SIM card identica ca dimensiunea cardului bancar)Apoi cu un telefon bun cu camera faci o poza 1 pe 1 la card si o transferi in PC in Paint Shop or in PhotoShop.In soft faci cardul in culoare alba cu margini negre si masori cardul real in milimetri si al pui in soft idem - in soft ai si rigla pentru masurare. Apoi pozitionezi copy-paste imaginea ta pe acest card model si o dimensionezi cat sa intre pe card si lasi cam 2 milimetri liber spre maginile cardului nu te duci cu imaginea pana in margini.Imaginea ta sa aiba rezolutie buna si contrast.Cand crezi ca e OK salvezi fisierul in format imagine de tip JPG si PNG si de duci la un centru xerox si scoti o copie 1 pe 1 color. Apoi cu imaginea ta de card salvata pe un memory stick si cu modelul pe hartie te duci la banca si le spui ca asa vrei sa fie cardul.Pe card poti pune si o adresa a ta e email sau nr. de tel dar sa nu acopere seria de card, numele tau in card, data expirarii sau sigla MASTERCARD - folosesti doar spatiile libere de pe card - te uiti la un model pe net sau la unul real.Un card personalizat in astfel de mod iti da valoare.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, e posibil! Uite detalii:
https://www.bancatransilvania.ro/......t-cu-poza/

| Georgian22 a răspuns:

Am eu la Brd
Eu nu am plătit nimic pentru ca sunt student.
Dacă ești si tu student (pana in 25 sau 26 ) ani nu platesti nimic.