| Marko556 a întrebat:

Salutare,când îmi vine și mie alocația? Au trecut 3 luni de când am completat cererea aia ca am 18 ani și continui liceul și încă nu a întrat pe card

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Suna la secretariatul scolii si cere-le explicatii!
Ei vor avea dreptul si puterea sa verifice intregul traseu administrativ-birocratic prin care a trecut cererea ta.

| anonimg a răspuns:

Te duci la banca de la care ai cardul. Astfel vei putea astepta si ani de zile daca apare vreo eroare.
Ai grija cu bancile ca sunt smechere. Cunosc pe cineva care a fost pacalit de banca cu 100 de lei. A sunat la banca, banca si-a cerut scuze si banii i-au fost returnati. Daca nu isi dadea seama, ramanea fara 100 de lei.
Bancile sunt cei mai mari panacotari. Ei profita de faptul ca oamenii nu pot verifica de fiecare ban care trece (sau trebuie) sa treaca prin card. Sunt milioane de oameni care nu isi verifica la sange toate tranzactiile.