| Yhg a întrebat:

Salutare! Care este cea mai buna banca pentru a-mi creea un card? Am 16 ani și vreau sa folosesc cardul pentru a primi alocația pe el+bani de la părinți.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cea care este cea mai apropiata de casa ta, ca sa-ti fei usor sa intri in ea si sa nu calatoresti, cand ai nevoie sa retragi bani din bancomat sau sa faci anumite operartiuni.
Din fericire, toate bancile au comsioane asemanatoare, deci nu are importanta unde iti deschizi contul, din punctul asta de vedere, fiindca absolut toate bancile au banii asigurati.

| UserRo10 a răspuns:

Baca Transilvania are oferta pentru elevi 14-18 ani. Nu ai nicio taxa sau comision.
Parca si brd avea ceva asemanator

| Adrian5575 a răspuns:

Banca Transilvania sau ING.

| DataScience a răspuns:

Revolut daca nu vrei sa faci plati cu card fizic(iti faci din aplicatie virtual)(ei iti pot trimite si fizic daca chiar ai nevoie de asa ceva)
ing are comisioane mici, te poti uita la fiecare banca la comisioane sa compari singur in loc sa asculti vreun sfat sau probabil a facut deja cineva comparatia asta undeva online si cauti.

| Tokyo44 a răspuns:

Libra BANK.
Nu are comisioane pentru operațiunile uzuale și nu are costuri lunare sau anuale.
Iar banii sunt asigurați

| anonimadinAlba a răspuns:

Eu am de la BT