| DovleacTurbat a întrebat:

Salutare, cat de sigur este Revolutul? V-ați ține economiile pe un astfel de cont bancar?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodata nu mi-as tine economiile pe Revolut.
Revolut nici macar nu e pentru asa ceva.
Revolut are obiceiul sa inchida conturi si carduri cand li se scoala lor, pe ce motiv li se scoala alor si pe urma bafta sa dai peste careva pe suportul lor.

Si da, o sa vina vreo cativa sa zica ce bun e Revolut si cum sunt ei banca acum si cum foloseste el fara probleme de ani de zile etc etc

Uite o problema reala a cuiva chiar acu cateva zile

https://www.tpu.ro/......lte-banci/

| DovleacTurbat explică (pentru suntserios):

Ai de capul meu, am o sumă frumoasa de bani strânși, in euro... Ce bancă recomanzi? Să meargă și în Europa.

| suntserios a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Orice banca majoră.

| Lioana a răspuns:

Economii nu tin pe Revolut. Acolo imi tin doar banii de cheltuieli.
Avantajul la ei e ca nu iau comision pe transferuri bancare chiar daca sunt intre banci diferite.

| neymar94 a răspuns:

Economiile nu, mai bine il folosești ca si card de zi pentru tranzacții online/fizic transferând bani.