| Jeezy a întrebat:

Salutare...
Ce trebuie sa stiu sau ce trebuie sa am in vedere daca vreau sa imi descshid un restaurant si cam care ar fi costurile?
Am o idee de restaurant (nu e un restaurant normal e ceva mai diferit) insa am doar ideea nu stiu cam ce presupune tot procesul de "deschidere" a restaurantului

6 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Procesul este unul foarte complicat si necesita un buget maricel.

De la crearea unei firme, obtinerea autorizatiilor necesare pana la deschiderea lui e o cale tare anevoioasa.

Acum depinde si de oras, insa cred eu ca ai nevoie in jur 10.000 de euro.

Sunt multe de spus, iar daca nu ai experienta sau cunostinte, indicat este sa apelezi la o firma.

Pa.

| Jeezy explică (pentru sonya):

Eu am o idee... ceea ce nu am gasit in Romania si cred ca ar merge foarte bine plus ca am un prieten care e la scoala de bucatari!
Daca e vorba de doar 10.000 de euro nu cred ca ar fi o mare problema ma gandeam ca e mult mai mult...

| Jeezy explică (pentru sonya):

Oras Timisoara am uitat sa precizez.

| sonya a răspuns (pentru Jeezy):

Pai 10.000 de euro pentru autorizatii, creare firma, chirie daca nu ai propria ta locatie. Daca e sa construiesti de la 0 si cladirea cred ca e mult mai mult.

Oricum bugetul se modifica treptat in functie de ceea ce iti doresti tu. Ce fel de echipamente vrei, cum vrei sa il aranjezi, mobilier etc.

Un buget total nu ti-l poate oferi nimeni, informatiile oferite sunt foarte putine.

| kill0009 a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti un plan de afacere al unui restaurant, poate asa iti vei face o idee mai buna despre ce presupune tipul asta de afacere.
http://www.plandeafacere.ro/......estaurant/
Iti recomand si sa iti faci chiar tu un plan de afacere, ca instrument managerial, astfel vei sti mai bine pasii de urmat.
MULT NOROC.

| Jeezy explică (pentru kill0009):

Ok...mersi mult big grin