| Kornuletz540 a întrebat:

Salutare. Credeți că economia României se poate redresa dacă s-ar da o serie de măsuri asemănătoare cu New Deal al președintelui Franklin Roosevelt sau Obamacare?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa se redreseze? pai economia romaniei e in crestere de ani de zile.

3 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Nu stiu ce a fost New Deal, dar Roosevelt e in mod FOARTE evident doar un tradator nenorocit
a vandut vietile a 5mii de americani, ca opinia publica americana sa fie cu adevarat revoltata de atacul de la Pearl Harbor, si America sa intre in razboi cu, capul inainte si urlete
atac care putea fi redus serios daca el NU II PROVOCA pe japonezi sa atace si avertiza serios Hawaii, pentru ca decriptase comunicatia japoneza si stia exact cand si unde va fi atacul

iar din cate am inteles Obamcare a fost o basina care a facut mult mai mult rau decat bine, pentru ca a fost foarte usor de exploatat din cate am inteles

| 1234568807 a răspuns:

Nu

| MihaiSpeedster a răspuns:

Prietenaș, Obamacare nu a fost o măsură de redresare economică. Obamacare a fost o reformă a sistemului de sănătate. A înlesnit accesul tuturor la servicii medicale.