| TnyBZ a întrebat:

Daca am banii pe - pe card, e vreo problema? Am pachet zero simplu de la Raiffeisen si am - 6 lei, dintr-o prostie. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Acum esti dator bancii cu 6 lei + eventual comision de evidenta.
Aceasta suma va recupera banca la prima ocazie cand se pun bani in contul card-ului.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce problema ar fi?
banii aia stau in cont pana ii scoti si-i cheltui, sau platesti ceva cu cardul.
Dar, poate ceri scolii sa-ti puna alocatia direct in contul bancar si atunci vei avea mai multi bani in cont.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nicio problemă, 8nsa va trebui sa ii plătești la un moment dat

| Andreeush a răspuns:

Nu e nici o problemă.
Nu o să îți dispară banii de pe card.

| Bizon95 a răspuns:

Ce fel de problema?

| mariamarybu a răspuns:

Citește bine clauzele contractuale. Eu am la ING cont și mi s-a comunicat că dacă nu mi se virează lunar 700 de lei în cont mă taxează cu 7 lei. O fi așa și la tine.