| Denision a întrebat:

Salutare.
Dacă cineva îmi trimite mie niște bani prin wester union, pot să îi ridic dacă sunt minor? Luna viitoare fac 18 ani dar persoana respectiva trebuie sa imi trimita bani cel tarziu poimaine.Se percep anumite comisioane pentru transfer?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da atata timp cat ai o carte de identitate, codul dat de expediator si sa fie pe numele tau.

| Denision explică (pentru Salontanul):

Trebuie sa primesc suma de 80 lei.Comisionul o sa fie mare?

| Salontanul a răspuns (pentru Denision):

Nu mai tin minte ca am plecat de mult timp de la banca. Dar daca-mi amintesc bine comisionul il plateste cel ce ti-a trimis banii. Tu nu platesti nimic dar daca bani sunt trimisi in Euro te fura gras la tranzactia in lei.

| Salontanul a răspuns (pentru Denision):

Citeste si pe aici:
http://www.doarpeinternet.com/comisioane-western-union/
Vezi ca unde scrie tabelul nr... poti apasa si-ti apare alta pagina.

| BMicha3l a răspuns:

Da se poate. Singura problema ar fi ca wester are un comision mare. Pe viitor daca iti mai trimite bani foloseste un cont bancar. Eu la Transilvania am primit 500 de euro si mi-au oprit comision 2 euro sau 3 nu mai stiu exact la scoaterea banilor.

| Denision explică (pentru BMicha3l):

Este vorba de 80 lei laughing

| BMicha3l a răspuns (pentru Denision):

Ok big grin