| anonim_4396 a întrebat:

Daca trimit un colet prin posta romana cu plata in ramburs iar destinatarul nu ridica coletul, acesta venind retur, cat timp sta la posta ca sa-l pot ridica din nou(inmagazinare)? Eu auzisem ceva de 30 de zile...

Deci sa mai explic odata:

-eu trimit un colet
-destinatarul nu ridica coletul
-vine inapoi la mine la posta
-cat timp poate sta la mine la posta pana ce il ridic?

Ofer funda!

3 răspunsuri:
| LaTulipeNoire a răspuns:

Stiu ca trebuie sa mai platesc o taxa dar vreau sa stiu cat timp am ca sa-l ridic retur...Ca voi pleca la mare in curand si in caz ca vine nu stiu daca atunci cand vin il voi mai gasi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coletul nu se va plimba prin posta mai mult de 30 zile.la destinatarul unde l-ai trimis, va ramine max 10 zile.Problema este ca vei plati taxa de inmagazinaj si pentru el si pentru tine+transportul, daca intre timp nu au mai schimbat ceva din regulamentul postal.Numai bine.

| jojo_2491 a răspuns:

Poate sta 2 zile fara sa platesti taxa de magazinaj, dar cred ca daca ti-a venit inapoi va trebui sa platesti iarasi transportul.eu asa am patit.nu este foarte mult.