| anonim_4396 a întrebat:

De mult timp am întrebarea aceasta, cum sa fac un joc pentru Android?
Mi ar plăcea sa fac unul, dar nu prea știu cum, învăț sa programez momentan, și ar fi profitabil sa fac un joc?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din ce ai invatat deja, incerci sa faci diferite secvente din alte jocuri.
Cand vei avea deja suficiente cunostinte si experienta, atunci poti sa te apuci sa faci si tu un joc NOU, ne mai intalnit.
Daca jocul tau este indragit si de prietenii tai, atunci il poti publica si pe site-uri de magazine de descarcare.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Android Studio, sunt o grămadă de tutoriale.

| Cristiaanandrei a răspuns:

Profitabil nu prea. Singurul mod prinncare poti face bani e sa il faci destul de bun incat sute de mii de oameni sa il joace. Cat despre cum sa faci un joc... In general e facut de o echipa de developeri. Singur sa faci un joc... E greu