| Bannuu a întrebat:

Salutare, deține cineva mai multe detalii despre firma moloc advertising, se ocupa cu închirierea terenurilor pentru montarea de panouri publicitare, ma interesează dacă a colaborat cineva cu ei?

6 răspunsuri:
| George212 a răspuns:

E teapa... acum au schimbat numele site-ului in wsf-concept.ro
E o mare teapa.

| Ctp a răspuns:

Confirm că e o țeapă cât casa. Firma Moloc și cei care fac studiul ăla de marketing sunt unii și aceeași. După ce îți iau banii pe studiul ăla, îți spun că nu te încadrezi în norme. Am verificat și sunt unii și aceeași. Mare atenție.

| Ctp a răspuns:

Uite ce îți trebuie pentru panou publicitar, nu mizeria aia de studiu de zic ei. Procedura de afisaj presupune amplasarea de constructii publicitare ce implica o serie de documente si o perioada de timp pentru inceperea lucrarilor de constructie dupa cum urmeaza:

- semnarea unui contract de parteneriat pentru folosirea in scop comun a mijloacelor publicitare pe o perioada de minim 1 - 3 - 5 - 7 -10 ani functie de locatie;
- intocmirea documentatiei pentru obtinerea certificatului de urbanism;
- intocmirea proiectului de arhitectura si rezistenta pentru obtinerea autorizatiei de constructie, avize, PUZ, PUG, altele dupa caz;
- obtinerea din partea primarii, consilii judetene, alte instiutii a tuturor avizelor, autorizatii de constructie.

| Ctp a răspuns:

Aveți mare grijă cu ei. Este o înșelătorie foarte mare. Sper ca răspunsurile mele să vă ajute sa nu cadeți în plasa lor.

| mevege a răspuns:

SCAMATORIE MINCINOASĂ, ATENȚIE!

Din păcate este o farsă această „ofertă" de a închiria un teren cu acces la un drum național pentru 960 euro dacă faceți un studiu care costă 4000 lei. Puteți verifica ușor trimițând un mail de pe altă adresă cu o locație foarte proastă la care veți primi același răspuns.

| Mardale_Alian_1996 a răspuns (pentru mevege):

Confirm! Mare atentie cu ei!