| anonim_4396 a întrebat:

Salutare dragi prieteni si studenti (ca mine happy ), ca sa respect modelul studentului roman, trebuie sa ma plang ca nu am bani si veni vremea cand trebuie sa ma apuc de licenta si inca o mare problema, nu am laptop happy. Ideea era daca eu as putea lua un credit la banca, unul mic asa ca pentru un laptop, maxim 4000 de lei fara o adeverinta de venit, adica sa ma duc eu frumos cu bani de la mama sa platesc rata lunara, multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cu bani de la mama sa platesc rata lunara"

poate mai simplu ar fi să facă ai tăi un mic credit pentru nevoile tale

| sweetys a răspuns:

Poti sa iti iei un laptop si la 1500 lei in rate si sa platesti din banii mamei. De ce sa te complici?

| Superior a răspuns (pentru sweetys):

Laptopurile alea sunt de ****, se misca si incarca greu si pe browser.

| zăGhost a răspuns (pentru Superior):

1. Vorbesti prostii.
2. Cand nu ai bani de laptop nu prea iti permiti idei de genul sau pretentii de laptop de 4000 lei. Iti garantez ca orice laptop luat NOU de la magazin, indiferent de pret, e suficient de bun incat sa iti poti scrie o licenta pe el.

| sweetys a răspuns (pentru Superior):

Sincer eu am un laptop din ala de cum ii zici tu. Il am de 6 ani si merge super bine, singura problema este bateria care nu ma mai tine decat o ora.

| alex495 a răspuns:

Gasesti laptop uri si cu 1200 de lei. De ce zici buget maxim 4000? AA zi ca vrei sa bagi si nitel cs go, gta 5 si lol, nu ca pentru licenta. In fine. Au cei de la Asus niste laptop uri la 1500-1700 de lei. Placa video de 2 gb nVIDIA gtx. Numai stiu modelul, gasesti si pe eMAG, altex, flanco pe unde vrei. E de ajuns pentru licenta si nitel lol ce bagi tu acolo. Si legat de credit. Daca iei de la eMAG stiu sigur, ai 12 rate fara dobanda prin cetelem. E fix la ei la sediul de unde vei ridica laptop ul daca nu vrei sa ti vina acasa. Altex si restul doar de Craciun sau ocazii speciale au schema asta 12 rate fara dobanda. Dar nu te arunca in Rog uri sau ce visezi tu,, DOAR PENTRU LICENTA". O sa fi pe salariu si ti iei ce vrei tu