| unoarecare2 a întrebat:

Salutare dragilor. As vrea sa lucrez de acasă ca si job. Ce recomandări aveți daca aveți rude sau cunoștințe care lucrează de acasă? Mulțumesc anticipat.

15 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

IT sau customer service. Lucrez eu de acasă dar tot muncă e și asta. Eu merg 4 din 5 zile la birou pentru că vreau să fac mișcare.

| mastadont a răspuns:

La momentul actual se încearcă o trecere către remote a cât mai multor joburi, reducându-se astfel costurile pe care companiile trebuie să le suporte cu angajații, deplasări, spațiu de lucru, etc, așa că, joburi de acasă vei găsi aproape în orice domeniu care face posibil acest lucru, totul depinde de ce știi să faci.
Câteva dintre domeniile care se pretează foarte bine pentru munca de acasă sunt: tot ce ține de IT, design, traduceri, DTP, customer support, copywriting, transcriere, etc.
Eu lucrez de acasă ca traducător în acest moment și sunt foarte mulțumit, avantajele muncii de acasă mi se par foarte bune. E mai greu să ajungi să lucrezi de acasă pentru că testarea este mai extensivă, însă, o dată ce ți-ai dovedit calitățile și abilitățile de lucru totul merge ca pe roate.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti răspundă suntserios. laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

I-as răspunde daca aș ști că stie programare. Nu trebuie să îți fie ciudata că am un job care îmi permite sa lucrez de acasă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu discut cu casnicii angajați cu carte de munca. laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine ajuta omul cu un răspuns și lasă frustrările legate de mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Ma amuza când mereu îți dai cu pararea despre munca în alte domenii când tu nici măcar nu ieși din casa. Atât ai învățat sa faci și tu, sa dai doua clicuri si sa apeși la taste. Dar în afara de asta altceva ai învățat sa faci?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Mama, cât de rău te frustrează că lucrez de acasă... Daca ți as spune și cât câștigă din cele două click urî cred că îți explodează capul.
Pe de altă parte logica ta din ce ai scris acolo cam scârțâie... Scrii și tu să nu taci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu știam ca se câștigă atât de bine ca băgător în seamă pe TPU. Un om muncit 17 ore pe zi la pc cât ziceai ca stai, in medie... nu are timp de stat la polemici pe TPU. Pentru ca tu tare multă logica ai. Cam uiți ca acum câteva zile cautai polemică cu mine la postarea cu profesorii și eu te-am ignorat. laughing acum te bag în seama pentru ca nu am ce face altceva. Bucură-te! Apropo, in urma cu câteva zile ce spuneai prin mesaje? Pentru ca de la tine am citit doar notificările.
Pentru tine toți sunt frustrați, numai tu ești perfect.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt perfect, doar ca nu sunt frustrat.
Am multi mult sa ajung sa lucrez atat de lejer cum o fac acum, sa fiu respectat in compania in care lucrez si sa castig bine.

Si nu am facut-o pe pile cum sugerai tu prin alte intrebari ci prin munca multa. Munca a carei roade le culeg acum dupa multi ani de tocit creierii... Si ca sa vezi, cunosc suficienti oameni care au muncit la fel de mult ca mine ca sa stiu si cum functioneaza alte domenii de activitate nu doar al meu.

Si ca sa nu mai fac offtopic omului te las la anii tai prins in blocul tau de barfitoare ingropat in mediocritate si refuland de frustrari pe net...

| AmandinaDragan a răspuns:

OnlyFans, videochat.

| ViorelVaFuraDeSubPod a răspuns:

OnlyFans si videochat.

| Aleeqq001 a răspuns:

Contabilitate sau it!

| Alei1111 a răspuns:

Exista siteuri cu joburi (angajatorii publica anunturi ca sa caute oameni) si dai la filtre de acasa sau remote. Si vezi cam ce joburi sunt pe acolo. Sunt multe