| Mexy96 a întrebat:

Eu detin 50.000 de euro si as vrea sa imi deschid un cont sau sa-mi fac un card unde as putea beneficia de 1% dobanda lunara, pentru a ma folosi de ei ca si un salariu de 500 euro ( 2.000 lei) la care banca ar fi cel mai bine sa apelez?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca iti ofera vreo banca dobanda de 12% pe an. cele mai bune dobanzi nu depasesc 3-4% pe an.

uite poti sa iti calculezi singur

http://www.conso.ro/compara/depozite/da

| Mexy96 explică (pentru suntserios):

800 lei la luna, cred ca o sa imi cumpar o masina si gata!laughing

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Haha, e buna asta, dar cred ca ai omis un zero de la coada sumei. Nu de alta, dar dobinzile la banci sint mizerabile. Mai bine te apuci de camatarie cu banii aia... straight face

| costan a răspuns:

Dobanda maxima in Romania la euro este la Bankpost de 3, 5%/an, nici o banca din tara sau Europa nu-ti va da tie comision de 1%/luna sau mai bine spus 12%/an.

| Ionutzu_6007 a răspuns:

BCR mi se pare cea mai buna

| suntserios a răspuns (pentru Ionutzu_6007):

Bcr are printre cele mai mici dobanzi la depozite