| NYØ2002 a întrebat:

Eu dupa ce termin liceul vreau să mă mut intr-un alt oras,sa imi gasesc loc de munca!
Ce ar fi mai avantajos credit imobiliar sau gazdă?(apartament)
Daca fac credit imobiliar cati bani trebuie sa platesc pe lună?
La 20000, 30000,40000 maxim 50000 euro?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt zeci de calculatoare online de rate si poti sa vezi tot ce te interesează

| JicaContra a răspuns:

Cred ca ar trebui intai sa te gandesti la avansul obligatoriu si sa ai o sluja FOARTE BUNA, creditul prima casa nu mai e ce a fost

in plus, de ce nu pui tu mana pe un telefon si suni la ce banca ai tu chef si ii freci la melodie pana aflii tot ce vrei de la ei

| ancaval a răspuns:

Ce? Atâția bani? Doamne ferește. Plătești toată viața.
Mai bine o gazdă ieftină + pui bani deoparte din salar. Și într-o zi, cumperi o căsuță mică.
Eu nu m-aș încurca cu împrumuturi!

| NYØ2002 explică (pentru ancaval):

Esti mai bine cică! Daca pe o chirie dau 1000 de lei, si daca e cu credit mobiliar cica iesi mai binr si dai 500-600-700 lei pe luna!

| goguPatent a răspuns (pentru ancaval):

Proasta afacere sa iti petreci 30 ani într-o gazda ieftina traind practic jumatate de viata in conditii mizere doar sa iei o locuinta cu banii cash

| ancaval a răspuns (pentru NYØ2002):

Succes!

| ancaval a răspuns (pentru goguPatent):

Am zis 30 de ani? Când am zis așa ceva? Vezi, nu-mi pune vorbe în gură că nu e frumos, nu-ți stă bine.

+ e alegerea lui, el trage, nu eu. E o greșeală mare să se bage în așa ceva. Facă ce vrea!

| goguPatent a răspuns (pentru ancaval):

Pai i ai zis sa isi ia casa strangand toti banii din salariu. Ai idee in cat timp strangi bani de o casa din salariu plătind si chirie pe langa? Cum ai vrea sa isi cumpere omul casa daca nu facand credit?

| ancaval a răspuns (pentru goguPatent):

Am zis eu să strângă toți banii din salariu? Doamne ferește! Nu ne înțelegem, omule!

Și cam ce casă ar vrea? Palat? E băiat, nu? Păi la mine în oraș, la fabrică se câștigă și 2500 lei pe lună + se mai învârte cu una, cu alta.
Dacă era fată, înțelegeam, altceva în afară de unghi? Pauză! Totusi... băiat!

Mare greșeală să se bage în datorii și, Doamne ferește, să NU le mai poată plăti. Că na...nu ști unde te duce destinul. Azi ești bun pentru toate, mâine? Asta e. Facă ce vrea.

| goguPatent a răspuns (pentru ancaval):

Nu m-am prins nici care e treaba cu faptul ca e baiat nici cu salariu de la fabrica la tine.

| ancaval a răspuns (pentru goguPatent):

Rău destul! Se înțelege ce am scris. Nu e operație pe creier!