| SketchFEVER a întrebat:

Ieri insfarsit mi-a dat mama propriul card de credit. La momentul in care mi l-a dat mi-a si spus ca momentan am doar 20 de lei pe el, iar de saptamana viitoare voi avea suna normala. Din acesti 20 de lei mi-am cumparat in drum spre scoala un pachet de 5 lei, iar cand am ajuns acasa am intrat pe Hearthstone si din greseala am cumparat "Welcome Bundle" (nu chiar din greseala, as fi dorit sa-l cumpar luna viitoare oricum) care a costat 23 de lei. Intrebarea mea este, daca aveam doar 20 de lei si eu am cheltuit 28, inseamna ca luna viitoare voi avea acesti 8 lei taiati din alocatie sau ca de fapt am mai mult de 20 de lei (suma pe care mi-a spus-o mama). Va rog ajutati-ma, sunt nou in platile online si....mna. Apropo, cardul este Visa Electron de la Banca Transilvania.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai mult ca sigur ca aveai mai mult pe el. Daca nu aveai ti se va respinge tranzactia daca nu cumva este card cu descoperire de cont (adica sunt banii bancii pe el).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil aveai mai mult de 20 lei

| petitconseil a răspuns:

Cati ani ai? Iti poti verifica la bancomat cardul, dai la interogare sold.