| Nicromânul a întrebat:

In momentul de fata alocata si suplimentul de alocatie imi vin prin posta. Ce trebuie sa fac ca alocatia SI SUPLIMENTUL sa mi se vireze intr-un cont bancar?
Dau FUNDA raspunsului care ma ajuta.

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

La secretariatul scolii stiam ca se depune o cerere. Mergi si intreaba acolo. Dupa ce faci 18 ani mergi la secretariat pentru a completa o fisa pentru continuarea venirii alocatiei, asa ca poti intreba daca acolo poti face transferul

| Marylen a răspuns:

Daca ai 18 ani iti deschizi cont in banca si cu numarul de cont mergi la secretariat. Iar daca esti minor parintii pot sa iti deschida cont, de exemplu la ING exista card si cont pentru copii.