| 8Anonimul8 a întrebat:

Salutare lume! Sunt student si am nevoie de bani de buzunar. M-am gandit sa incerc sa imi fac singur cativa banuti in plus. Ma gandesc ca as putea folosi,, cumpara ieftin si vinde mai scump,,. Ma gandeam sa cumpar de pe siteuri straine si sa vand pe olx, okazii, la jumate. Chestia e ca nu stiu daca e tocmai legal, mentionez ca nu intentionez sa imi fac firma sau ceva de genu, insa as vrea sa am cateva produse cu cate maxim 2 de acelasi model. Nu vreau sa vand cantitati industriale. Oare e legal daca as face chestia asta? As vinde ca si la mana a doua sau ca un produs recent achizitionat si nu imi place. Idei? Ms! Ps. Am nevoie de bani si nu imi permite timpul pentru un job part time!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Multi traiesc de pe olx si traiesc bine. Asa că - go for it!

| Freya1 a răspuns:

Se numeste evaziune fiscala dar nu stiu cine te va prinde ca faci asta.
Daca vrei sa iti iasa bani trebuie sa cumperi ieftin si sa vinzi mai scump.