| xs1der a întrebat:

Salutare!
Luna aceasta imi expira cardul si am fost la banca sa imi dea unul nou. Ok, am noul card, dar banii de pe cel vechi imi vor fi virati pe cel nou cand acesta expira?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Banii nu incap in plasticul ala. Cu el doar accesezi depozitul pe care il ai la banca respectiva. Si poti scoate bani, bineanteles. Mai ai de invatat.

| ROB3RT89 a răspuns:

Sunt in cont, iti schimba doar cardul!
Vei avea un card nou cu aceiasi suma si acelasi pin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii sunt intr-un cont, nu pe card. Cardul este atasat contului, si contului respectiv ii poti atasa cate carduri vrei tu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se vireaza nimic nicaieri. Doar se ataseaza un nou card contului bancar.

| johnnny123 a răspuns:

Este ca și cum ai întreba "Dacă mi-am schimbat yala de la ușa apartamentului, lucrurile mele mai sunt înăuntru?"

Banii sunt în cont, nu "pe card". Cardul este doar instrumentul prin care accesezi contul, așa cum cheia este instrumentul cu care deschizi ușa casei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți avea acces la cont și fără card, pe baza buletinului, la orice agenție a băncii.
Așa cum au spus și persoanele de înaintea mea, cardul este doar o modalitate prin care putem extrage numerar din cont.

| KanameKuran a răspuns:

Banii nu sunt pe card, sunt in contul bancar, pe care il poti accesa cu ajutorul cardului sau la orice banca.