| AlexandrulS a întrebat:

Salutare... ma bate gandul sa imi deschid o mica afacere insa in perioada asta vad ca nu merg prea multe afaceri. Ce merge in perioada asta si se incadreaza in 20.000 euro? Eu am vrut sa imi deschid o cafenea micuta to go insa avand in vedere ca nu mai exista fluxul ala de corporatisti si de oameni care au birouri prin centru este destul de greu sa faci profit.

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

O sala de fitness ar fi mers bine, dar cu pandemia asta. iti pot inchide afacerea oricand.

| AlexandrulS explică (pentru Cosmin86):

Cu 20.000 nu pot deschide o sala, trebuie sa renovez spatiul cu bai... bani multi, si sa bag in aparate profesionale care sunt cateva mii de euro bucata deci este exclus, o sala fara 50.000 nu ai cum sa o incepi. parerea mea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Centrul... carui oras? De 20.000 ia mai bine si cumpara niste teren agricol sau, daca te simti mai aventuros, baga in criptomonede. Varianta nici-nici ar fi sa cumperi niste actiuni sigure (Intel, AMD, NVIDIA, Microsoft, Adobe, Tesla) si sa stai relax sa astepti dividendele.

| romeo78 a răspuns:

Așteptați până la anul, vorbesc foarte serios.
Până atunci, gândiți-vă și documentați-vă despre fonduri europene.
Iar, până atunci, fiți atenți la diverși lichidatori, executori judecătorești, pentru a găsi spațiu comercial ieftin.
Vor urma în perioada următoare, multe falimente, iar o stabilitate a pieții va fi de anul viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți poți deschide o afacere cu plantații de căpșuni. Sunt n persoane care au reușit cu această afacere în România.
Îți mai poți înfința o pepinieră cu fructe cum ar fi coacăze, agrișe, zmeură, cătină și să le vinzi apoi în marile supermarket-uri din țară.

| AlexandrulS explică (pentru anonim_4396):

Nu ma pricep deloc la agricultura... desi stiu ca ar putea fi o afacere buna, vreau sa fac ceva in oras (Bucuresti)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpără ieftin si vinde scump.

| AlexandrulS explică (pentru anonim_4396):

Pei cam asta este principiul afacerii...

Răspuns utilizator avertizat