| Shmooks a întrebat:

Salutare, mi-am facut recent un canal de Youtube, si nu stiu cum sa il promovez mai bine. Daca e cineva care ma poate indruma undeva ar fi nemaipomenit. Eventual si sa platesc undeva pentru promovare.
Acesta e canalul : https://youtu.be/Ok38xoW1sPs
Oricum astept raspuns, va multumesc.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Păăăi...
Un succes imens au canalele care joacă MC modat (modpack-uri).

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Ok. Pentru ca o promovare să aibă succes, trebuie să : ai calitate, să găseşti un youtuber bun şi momentul potrivit. În primul rând, trebuie să faci video-uri ceva mai scurte, nu fă o juma' de oră, nu de alta, dar nu toată lumea are răbdare.
Rezolvă un pic sonorul.
Din câte ştiu, Atenție, cad Mere! face nişte promovări ( ce-i drept, rar ) dar ar fi bine să colaborezi şi cu alți youtuberi mici. Same face pe live-uri, dar nu ştiu câți o să se aboneze la tine.
Momentul potrivit este vara, când mai toată posibila audiență are timp liber. Baftă!

| Shmooks explică (pentru Sabou_Gabriel_1995):

Multumesc de raspunsuri, o sa vad ce si cum fac sa scurtez videourile.