| stefansteven a întrebat:

Salutare,
Mi-am instalat recent pe telefon Monopoly Business si am inceput sa joc online cu jucatori din toata lumea. Habar nu aveam sa joc acest joc si prin urmare primele 3 meciuri le-am pierdut.

Insa, in al 4-lea meci s-a intamplat ceva foarte ciudat. Tin sa mentionez ca noi jucam cate 6 intr-un meci. Jucatorul pe care il admir foarte mult a fost cel albastru, care parea ca achizitioneze toate terenurile. Practic, cineva cumpara un teren (sa zicem rosu) pe 240$ iar el imediat ii facea o oferta celui care a cumparat, pentru 140$. A facut asta cu toti jucatorii, cu mine nu i-a mers acest targ dar in 15 min aproximativ m-am trezit ca el are toata harta iar eu numai un set.
Ce m-a surprins este ca mai toata lumea accepta aceste oferte.
Bineinteles ca am pierdut dar am invatat ceva din asta. Am invatat sa fac oferte.

Prin urmare, am castigat urmatoarele 6 meciuri fix la fel. Cand cineva cumpara un teren, eu ii faceam oferta sa mi-l dea mie pe jumatate din suma cu care l-a luat el + 20/30$

Ma intreb oare, de ce sunt jucatorii atat de "incompetenti"? De ce ai cumpara un teren cu 400 de dolari si mi l-ai da mie pe 250$ fix dupa 2 minute? Inteleg ca poate e doar un joc dar, obiectivul nu e sa castigi? Oare persoanele sunt la fel si in viata reala?
Oare pot cumpara apartamente si terenuri mult mai ieftin decat o face majoritatea populatiei? Si daca da, de ce?

1 răspuns:
| stefansteven explică:

In caz ca nu ma credeti, am atasat aici cateva screenshot-uri.
Link https://imgur.com/a/S7QsuH9