| grassu a întrebat:

Nu lucrez de mai bine de un an, chiar daca am trimis x cv-uri, nimic nou pentru majoritatea romanilor. Ma gandesc sa incep o mica afacere, nu foarte costisitoare si cu un profit cat sa pot trai, deoarece am 20 si ceva de ani si is alb in cap. ma putei ajuta cu niste idei de afacere sau colaborare? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| RDKV a răspuns:

Am o idee de afacere pentru tine, o investitie minima ia rprofitul depinde de tine. Daca te intereseaza astept un e-mail pe dumy86@yahoo.com, pentru mai multe detalii.

| andreeei a răspuns:

E greu cu afacerile in perioada asta, insa eu iti voi recomanda ceva ce cred ca te va da pe spate.
Sigur ai casa la tara (ce apartine a parintilor/buncilor), uite cum faci: deschide un bar acolo la tara si fa-l cat mai luxos (in zona rurala este mult tineret care se plange de lipsa distractiei, pentru ca acolo sunt doar crasme de 5 lei). Dupa cum am spus fa-l luxos cu muzica comerciala, si pune preturile mici timp de o luna, ca celelalte din jur sa dea faliment ( ca e logic bei la acelasi pret dar stai pe canapea nu pe scaun din lemn), iar dupa ce dau faliment ridica preturile cu cel putin 25%. O sa fie greu, dar cu putin ambitie o sa faci bani frumosi. Iar daca ai prietena, o poti pune sa lucreze la bar, iar tu poti munci in curte si relaxa.
Asta e o idee, depinde daca tu crezi ca e buna sau rea