| Like555 a întrebat:

Salutare! Pe Revolut poti sa ai si un card fizic si unul virtual dar exista un cont de lei. Daca cineva iti transfera bani pe acel iban, pe ce card se duc banii? Sau se poate folosii de pe ambele si isi iau de acolo bani?

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Cardurile sunt conectate la acelasi cont.

| Brizbriz a răspuns:

"Daca cineva iti transfera bani pe acel iban, pe ce card se duc banii"
in contul in lei, evident
dupa care poti sa ii convertesti in euro sau orice altceva
sau poti sa iti faci card direct pe contul in lei

| Like555 explică (pentru Brizbriz):

Pai in contul de lei, dar am 2 carduri sa zicem, fizic si virtual, pot face plati si cu cel fizic si cel virtual?

| Brizbriz a răspuns (pentru Like555):

Da, am raspuns la cont nu la card
nu prea stiu cand e vorba cineva sa iti bage bani pe un card virtual

| UserRo10 a răspuns:

Daca ai mai multe valute deschise nu se va face conversie. Ron se duce la ron si euro la euro daca ai deschis si valuta respectiva in aplicatie

| Nelucojoc a răspuns:

IBANUL la cardul virtual in RON este acelasi cu cel al cardului fizic in RON. Difera la contul in EURO.