| Eugen_Tatu_1990 a întrebat:

Salutare, pentru cine stie, ce autorizatii si avize trebuie pentru deschiderea unei frizerii? Am vazut ca cica unele s-ar da pe proprie raspundere, mai putin cea de functionare de la primarie...?!? Multumesc.

1 răspuns:
| Strongboy01 a răspuns:

Raspuns: Pentru a deschide o frizerie este nevoie in primul rand sa fiti incadrat sub o forma juridica: S.R.L., PFA, II - intreprindere individuala sau IF - intreprindere familiala. Toate aceste forme va permit sa aveti si angajati externi sau din familie. Va puteti infiinta ca PFA doar daca aveti calificare in domeniu.

http://ideideafaceri.manager.ro/......-2533.html