| isorin200 a întrebat:

Salutare,pot scoate banii de pe cardul de cumparaturi? Am facut un card de cumparaturi online in rate la BRD si as vrea sa stiu daca pot scoate banii sau plati la POS cu el, daca da, in cat timp trebuie sa pun banii inapoi?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă scoți ca$h de pe un card de credit ai niște comisioane de te îndoaie.
La POS sigur că poți plăti.
Restituirea trebuie s-o faci înainte de termenul maxim stabilit în contractul de creditare.

| VoidEternal a răspuns:

Fiecare card cu condițiile lui. La BT poți scoate banii cash dar ai 50 de zile sa-i pui înapoi.

| carevaescu a răspuns:

Poti citi contractul, acolo este detaliat tot ce poti face cu cardul si comisioanele aferente.