| WW2K18 a întrebat:

Salutare, poti cumpara gems, bani pe clash royale/ jocuri pe steam, iteme pe alte jocuri cu orice card? In afara de cele de debit si credit? Exista carduri care nu pot face asta sau nu au aceasta optiune?

Dau funda

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Depinde de site/joc. Pe unele poti cumpara si cu Paysafe si Paypal, dar specifica asta.

| mastadont a răspuns:

Depinde de joc sau site, fiecare suportă diferite carduri. Cele mai populare sunt visa și master card. Eu am un visa și nu am întâmpinat probleme la nici o plată online.

| valentinp02 a răspuns:

Salut,pe clash poti cumpara decat cu un card de credit/debit dar la steam ai optiunea de PaySafeCard.
Te duci la un mega image la un tonomat d ala de platit facturi si selectezi acolo pe ecran "PaySafeCard", selectezi dupa valoarea, 25, 50, 100 sau 200 lei si bagi banii, tonomatul iti da o chitanta pe care e un cod, acasa, intri pe steam unde bagi bani si selectezi acolo paysafecard, bagi codul ala de pe bonul tau si aia e.