| Anonim3177 a întrebat:

Salutare, recent m-am apucat sa tranzactionez cripto si mi-am triplat banii. Chiar daca nu am depusa o suma foarte mare.
Intrebarea mea este cum se platesc taxele la anaf?
Trebuie sa ma duc eu undeva?
Sau o sa primesc ceva acasa sa ma duc sa platesc?
Va rog sa explicati detaliat
Multumesx

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Declarație pe proprie răspundere în luna ianuarie a fiecărui an, depusă la circa financiară. Există acolo formular.

3 răspunsuri:
| badpanda a răspuns:

Acum o luna intrebai cum se foloseste Revolutul pe care il folosesc pana si copiii, si nici dupa o luna esti mare investiror in cripto?

https://www.tpu.ro/......cineva-in/

| Anonim3177 explică (pentru badpanda):

Am zis eu ca sunt mare investitor?
Doar am intrebat ceva?
Asa "prost" cum sunt, uite ca mi am triplat banii, si de cand am facut acest post azi, sunt din nou pe plus +20%
Stai in treaba ta si numa i da cu hate pe TPU.

| badpanda a răspuns (pentru Anonim3177):

Aveai 50 de bani si acum ai 60?
Fii atent la comisioane si mai ales daca mai ai acces la contul tau cand incerci sa-i retragi.