| Ungurean_Andrei_1999 a întrebat:

Am o întrebare. Dacă merg să scot banii de pe un bilet castigator, la Fortuna, îmi cere buletinul? Suma depășește 300 lei. Mersi.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum vrei să dea banii cuiva, fără să știe cui să-i dea?
Ce poate să facă ca să știe că tu ești acela fără să îți ceară buletinul? Fără buletin ești un nimeni.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti l cere, iti cere cnp-ul
Doar.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu numai CNP-ul căci poate veni altcineva care știe CNP-ul tău și ia banii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Da dar trebuie sa aiba bilet cod si asa mai departe. crede-ma doar cnp cere nu ma contrazice ca eu pariez saptamanal.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și eu pariez și mie îmi cere buletinul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Mie nu imi cere buletinu dar ar fi mai ok asa sa iti ceara buletinul

| Vali215 a răspuns:

Indiferent ce suma ai pe bilet, o sa ti se ceara buletinul, asa este normal. Insa ai putea completa tu CNP-ul pe bilet, iar daca nu ai 18 ani impliniti, pune CNP-ul altcuiva.