| FreelancerTony a întrebat:

Am obtinut de la BT (Banca Transilvania) un card Visa Electron pentru a-l atasa unui cont de paypal. Am reusit sa introduc datele cardului, cardul a fost atasat, dar cand incerc sa-l confirm primesc aceasta eroare: http://img69.imageshack.us/i/63161096.jpg/

Este posibil sa fie din cauza ca incerc prea devreme sa-l confirm? Abia astazi am depus niste bani in cont pentru ca paypal sa poata retrage de acolo 1.5 euro, cum este procedura.

Ar trebuii sa mai astept? Daca da, cat?

Răspuns Câştigător
| filip27 a răspuns:

Uite, eu candmi-am inregistrat cardul, ei mi-au trimis pe datele contului un numar de tranzactie sau ceva de genul, pe care trebuie sa te duci la banca ca sa iei un desfasurator al tranzactiilor ca sa il vezi, cu ala faci confirmatia ca intr-adevar cardul e al tau! Norocul meu a fost ca eu am card ING si am HOME BANK si toata chestia asta cu tranzactiile o fac online! Fa asa cum iti zic, altfel nu stiu daca o sa iti iasa ceva, ca eu nu am stiut din prima si am inregistrat cardul de 2 ori si mi-au luat 3 euro, care mai apoi tii pune in contul Pay Pal!

1 răspuns:
| mimike12 a răspuns:

Prima data trebuie sa ai bani in cont si doar dupa acea poti sa faci verificarea. daca ai depus aztazi banii, deci o sa aiba de unde sa deduce banii, poti sa incerci deja astazi sa faci verificarea si deja o sa primesti si codul pe care va trebui sa treci pentru finalizarea verificarii.