| somehowOK a întrebat:

Stie cineva cum pot deschide un bar? Ce acte imi sunt necesare si tot restul. ( Stiu. Nu este o intrebare prea bine formulata, dar sper ca voi primi un raspuns bun. ) Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa-ti infiintezi o firma, cel mai bine SRL, cu acest obiect de activitate.
Primul pas pentru infiintarea firmei este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau, pentru rezervarea denumirii firmei si aici primesti toate informatiile necesare, inclusiv iti pot face actul constitutiv al firmei.

| somehowOK explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns. Este de mare ajutor. Scuze ca mi-a luat atat de mult sa raspund.

2 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Mai stai un an inainte sa-ti termini economiile, din 2017 vor sa bage iar impozitul forfetar pe restaurante si baruri si e mare.